Własne "M", czyli u Ali i Marcina cz.2

Tutaj zaczęłam pisać o mieszkaniu Ali i Marcina. Opowiedziałam o zmianach w ustawieniu ścian działowych jakie wprowadziliśmy i o koncepcji aranżacji korytarza. Dzisiaj zajrzymy do sypialni. Sypialnia to średniej wielkości pokój, szeroki na 3m, długi na prawie 4,5m. 

Przed remontem pokój wyglądał tak:
Sypialnia - stan przed remontem
Punktem pierwszym programu była zmiana koloru ścian. Ściana u wezgłowia łóżka, czyli ściana z wejściem do pokoju została przewidziana jako fioletowa, a pozostałe ściany - jako szare. Główny mebel, czyli oczywiście łóżko, właściciele chcieli mieć tapicerowany. Nad łóżkiem ma zwisnąć dzieło wykonane przez Alę - też w odcieniach szarości. Po obu stronach łóżka znajdą się dywaniki, lampy i stoliki nocne. Tutaj proponowałam stoliki w formie pieńków, ale w toku ustaleń wyszło, że koniecznie muszą mieć szuflady, a jako, że takie rzadko rosną, to pieniek będzie pełnił formę taboretu, a na miano stolików nocnych będą musiały zasłużyć rasowe meble :) Na przeciwległej ścianie przewidzieliśmy miejsca do przechowywania ubrań, czyli komody i szafę. Na prawo od wejścia jest miejsce na toaletkę lub poręczne biurko (z pieńkiem rzecz jasna). Przy oknie zawisnąć mają fioletowe zasłony. 
Tak pokój wygląda na wizualizacjach: 
Sypialnia - widok na wejście
Projekt: j.march.
Sypialnia - widok od strony wejścia
Projekt: j.march.
Teraz na etapie dążenia do wykończenia wygląda tak:
Sypialnia w czasie prac remontowych
Sypialnia w czasie prac remontowych 
Przy ostatnich odwiedzinach widziałam, że przyjechało już łóżko, z niecierpliwością czekam na dalsze elementy układanki. 

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty