Uspokoić elewację :)

Marta i Bartek wysuwają się na prowadzenie w kategorii moich zleceniodawców od elewacyjnych zadań specjalnych. Wcześniej miałam przyjemność stworzyć dla nich projekt remontu zewnętrznego domu z częścią usługową - o tego. Tym razem odezwali się do mnie z prośbą o pomoc przy uspokojeniu bryły ich nowego domu, który przestronny i w bardzo dobrym stanie, na ulicy wyróżniał się bardzo kanarkowym kolorem, szaloną kostką brukową i niekoniecznie pasującym kolorem klinkieru płotu wokół posesji. Dom otoczony jest pięknym, zadbanym ogrodem, od którego uroków wzrok odciągała żółta elewacja i dość urozmaicona bryła budynku. O ile bryły budynku nie da się w prosty sposób uprościć, to zmiana kolorystyki była jak najbardziej w naszym zasięgu.  
Wejście do budynku. "Przed" i planowane "po".
Projekt: A. Bielak
Znając zamiłowanie nowych Właścicieli do prostoty, zaproponowałam przemalowanie elewacji na biało z szarymi dodatkami w formie opaski budynku i okolic wejścia. Dodatkowo mój projekt obejmował pomalowanie elementów drewnianych wiaty na ciemny szary, cegieł płotu na antracytowy (farbą do klinkieru) i rozebranie altany ogrodowej psującej widok z domu na ogród. Poniżej zdjęcia "przed" i planowanego "po". 
Elewacje budynku "przed"
Elewacje budynku - projektowane "po".
Projekt: A. Bielak
Wejście do budynku - "przed".
Wejście do budynku - planowane "po".
Projekt: A. Bielak
Widok od strony ogrodu - "przed".
Widok od strony ogrodu - planowane "po".
Projekt: A. Bielak
Widok na garaż - "przed".
Widok na garaż - planowane "po".
Projekt: A. Bielak

We względu na dość intensywny kolor kostki wokół budynku analizowaliśmy równie możliwość przemalowania jej pomarańczowych fragmentów farbą do kostki brukowej na szaro. Potencjalny efekt, zarówno mi, jak i Inwestorom, bardzo się podoba, ale o jego uzyskaniu zdecydują kwestie finansowe i kwestie czasowe. 
Wejście do budynku z przemalowaną kostką brukową - planowane "po".
Projekt: A. Bielak

Komentarze

Popularne posty