Tłumaczenie włoskiego na polski II

Jakieś pół roku temu TUTAJ pisałam o moich koncepcjach remontu włoskiej restauracji w Poznaniu. Deklarowałam wtedy, że nie będę wrzucać projektu, póki remont nie ruszy, ale remontu doczekać się nie mogę, więc porzucam pierwotny plan i poniżej prezentuję swoją wizję:)
Pomysł łączył w sobie dość rozbieżne upodobania wszystkich trzech właścicieli - z jednej strony potrzebę stworzenia wnętrza przytulnego, wpisanego w klimat Łazarza, tradycyjnego, z drugiej strony chęć uzyskania wnętrza nowoczesnego.
Inspiracje - moodboard (źródło wykorzystanych zdjęć: internet)
Proj.: j.march.
Rozplanowując nowe ustawienie mebli (ku pewnemu niezadowoleniu inwestorów :)), zredukowałam liczbę miejsc siedzących o dwa, by zapewnić klientom większą wygodę przy siadaniu i wstawaniu od stołu. We wnętrzu, poza wolnostojącymi stolikami, pojawiła się przyścienna ławka na całą szerokość pomieszczenia.
Projekt wnętrza włoskiej restauracji - wizualizacja
Widok od strony wejścia
Projekt: j.march.
W moim projekcie zdecydowałam się na odkrycie ceglanych ścian schowanych pod warstwami płyt gipsowo-kartonowych i pomalowanie cegły na biało. Część ścian, w przypadku których dokopanie się do starego muru jest niemożliwe, ma być wykończona farbą strukturalną, emitującą całkiem nieźle nierówności, których nie powstydziłaby się piwnica sprzed czasów wojny.
Zdecydowaliśmy się na równe obniżenie sufitu w całym pomieszczeniu i dzięki temu odwrócenie uwagi od umieszczonego w nim klimatyzatora.
W ścianie odgradzającej wejście do WC od strefy dla gości i w ścianie osłaniającej kącik dla kelnerek zaplanowałam zamontowanie porozbiórkowych okien.
Projekt wnętrza włoskiej restauracji - wizualizacja
Widok od strony okna
Projekt: j.march.
Na podłogę przewidziałam mocne deski. Naturalny kolor drewna podłogowego ma się komponować z blatami stołów i ze sposobem wykończenia lady do wyrabiania ciasta na pizzę. Wszelkie metalowe elementy, jak nogi od stołów, stelaż lady do pizzy, wieszaki, lampy mają być malowane na czarno. Przyścienną ławkę mają wykańczać obite na szaro poduszki, pozostałe meble to proste czarne krzesła.
Projekt wnętrza włoskiej restauracji - wizualizacja
Widok od strony okna na blat do wyrabiania pizzy
Projekt: j.march.
W zastanej we wnętrzu wnęce przewidziałam ułożenie stosu drewna. W strefie przy wejściu znajdować ma się jak dotychczas kącik dla dzieci, kącik ten to prosty mały, czarny stół z kredkami i kolorowankami, a do siedzenia dwa pieńki. Nad stolikiem znajdować ma się tablica prezentująca specjalne oferty restauracji. 
Projekt wnętrza włoskiej restauracji - wizualizacja
Widok na drzwi wejściowe
Projekt: j.march.
Dodatkową dekoracją ścian mają być czarno-białe zdjęcia prezentujące Łazarz - dzielnicę, na której znajduje się restauracja. Ozdobą okna i ceglanej ściany przy WC ma być bluszcz w kamionkowych donicach.
Projekt wnętrza włoskiej restauracji - wizualizacja
Widok na okno i ławkę przy ścianie
Projekt: j.march.

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty