Tłumaczenie włoskiego na polski

Jakiś czas temu zajmowałam się projektowaniem wnętrza malutkiej włoskiej restauracji. Remont jeszcze niestety nie ruszył, a do jego początku chciałam się wstrzymać z zamieszczaniem projektu. Pomyślałam jednak, że wrzucę moje trzy koncepcje, które posłużyły za punkt wyjścia do stworzenia właściwej wizji. 

Koncepcja I przestawia knajpkę jako miejsce tradycyjne, najbardziej nawiązujące stylem do włoskich restauracji, czyli miejsc, które zarówno właściciele, jak i stali klienci traktuję jak drugi dom, wnętrz, które obrastają w dawne meble, pamiątki, wspomnienia, legendy. Nie chciałam tworzyć wnętrza typowo włoskiego w polskiej interpretacji, z gałązkami lawendy wiszącymi w każdym rogu - to miał być włoski klimat po Poznańsku, wpisany w klimat tutejszej dzielnicy. Założenie było takie, że klimat musi być uzyskane przy minimalnej ilości sprzętu wstawianego do wnętrza, po powierzchnia do dyspozycji była mała i nie można jej było zagracić. 
Włoska restauracja - koncepcja I - moodboard
(zdj. źródła - internet)
Włoska restauracja - koncepcja I - rzut i kłady
Koncepcja II to wizja zdecydowanie bardziej nowoczesna i minimalistyczna - skojarzenie z Włochami tworzyć tu miały bejcowane na kolorowo drewno rozbiórkowe, korki od wina, lampki-świetliki, a przypominać, że jesteśmy w Poznaniu - wyrażenia gwarowe i zdjęcia dzielnicy. 
Włoska restauracja - koncepcja II - moodboard
(zdj. źródła - internet)
Włoska restauracja - koncepcja II - rzut i kłady
Koncepcja III to włoska flaga i zapach włoskich przypraw. Wizja najbardziej swojska, czyli wiklina, drewno na ścianie, moje ulubione pieńki, wykorzystanie stołów używanych przed remontem, poduszki. Głównym elementem dekoracyjnym miała być ściana oklejona plastrami pieńków i zioła w doniczkach powieszone na ścianach, które miały być dostępne dla kubków smakowych klientów :)
Włoska restauracja - koncepcja III - moodboard
(zdj. źródła - internet)
Włoska restauracja - koncepcja III - rzut i kłady
Ostateczny projekt stał się swego rodzaju kompromisem między tymi trzema koncepcjami i gustem trzech właścicieli. Mam nadzieję, że niedługo remont ruszy, a ja będę mogła go zaprezentować.

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty