(us)POKÓJ niemowlaka

Podobają mi się pokoje dziecięce, w których "dziecięcość" uzyskiwana jest za pomocą wesołych akcentów w dobrym tonie, a nie wynika z osobliwej mieszanki dużej ilości kolorów i prostych skojarzeń. Wiadomo, że przedszkolak uwielbiający piratów ucieszy się, gdy w swoim pokoju będzie miał miniaturę statku, żagle i fale i nie przeczę, że to może naprawdę świetnie wyglądać, ale naturalne, skromne wnętrza mogą równie ciekawie działać na wyobraźnię i są bezpieczniejsze, gdy jest obawa, że dziecko za pół roku zamiast piratem zapragnie być rycerzem :) Bardzo lubię wnętrza w stylu skandynawskim, ale do prawdziwego skandynawskiego wnętrza potrzebne jest skandynawskie, nisko świecące słońce wpadające przez okno. Z braku północnego klimatu stworzyłam wnętrze jedynie nawiązujące do skandynawskiej prostoty i nordyckich wzorów dla przychodzącego niedługo na świat chłopca.
Rzut pokoju
Projekt: j.march.
Jako, że pokój niemowlaka to na początku głównie pokój dla mamy i taty siedzących przy dziecku, w mojej koncepcji poza łóżeczkiem dla malucha znalazł się wygodny fotel dla rodziców z lampą podłogową. Nie zabrakło miejsca na pojemne szafy, bo wiadomo, że choć niemowlak jest mały, to wymaga niewspółmiernie dużo ubranek i akcesoriów :) Na ścianach znalazły się półki na zabawki, które rozweselają wnętrze i przypominają, że pokój należy do małego chłopca. Niezagospodarowane przestrzenie będą mogły w miarę potrzeb być adaptowane pod składowanie zabawek i nowe meble.
Głównym elementem dekoracyjnym pokoju jest tapeta w ptaki, która zakłóca monotonię białych ścian. Biała firana ma czarny rysunkowy, wesoły wzór. Szafki są białe, a łóżeczko szarawe. W kącie stanął drewniany konik na biegunach. Żeby nadać wnętrzu koloru na podłodze znalazł się zielony dywan, stary fotel został obity zieloną tkaniną, a na ścianie zawisła ilustracja. Więcej kolorów pojawi się we wnętrzu razem z hurtową ilością zabawek :)

Pokój niemowlaka - widok od strony wejścia
Projekt: j.march.
Pokój niemowlaka - kącik dla rodzica
Projekt: j.march.
Pokój niemowlaka - ściana pokryta tapetą i łóżeczko
Projekt: j.march.
Pokój niemowlaka - kolaż
Projekt: j.march. 
Zdjęcia produktów: www.ikea.com, www.zyrafyzszafy.pl, flowerbike.pl, galeria-dekoracji.com.pl

Komentarze

Popularne posty